Soho Rep. is grateful to these generous donors for making our work possible:

INNER CIRCLE


$50,000+
Andrew W. Mellon Foundation, Howard Gilman Foundation, John A. Selzer, Shubert Foundation, Anonymous

$25,000 – $49,999
Fan Fox & Leslie R. Samuels Foundation, Barry Feirstein, Alfred F. Hubay, National Endowment for the Arts, New York City Department of Cultural Affairs, The Seth Sprague Educational and Charitable Foundation, SHS Foundation, Venturous Theater Fund of the Tides Foundation, Virginia B. Toulmin Foundation,

$10,000 – $24,999
Jodi & Craig Balsam, Marc Baum, David Bruson, Jon & Lou Dembrow, Jamie deRoy, James Gleick & Cynthia Crossen, Harold & Mimi Steinberg Charitable Trust, Carole Shorenstein Hays, Frank Holozubiec, Jerome Foundation, Janice Lee & Stuart Shapiro, in honor of: Linda Mirels, Wendy Fisher and Philip Kirsh, Victoria Meakin, John Miller, Tim Blake Nelson, New York State Council on the Arts, Stephen & Mary Jo Pile, Jim & Laura Pizzo, The Richenthal Foundation, Mace & Louise Rosenstein, The Peg Santvoord Foundation, Diane C. Yu & Michael Delaney

$5,000 – $9,999
Jennifer Adler, Barbara Bell Cumming Foundation, Shepard Barbash & Vicki Ragan, Brooks & Quinn Barron, Eric Barron & Denise Wong, Guy & Nora Barron, Marc & Lori Barron, Violet & Lee Barron, The Stanley & Marion Bergman Family Charitable Fund, Don & Maggie Buchwald, New York City Council Member Margaret Chin, The Dorothy Strelsin Foundation, Susan & Thomas Dunn, The Durst Organization, Michael Dweck, Jody Falco & Jeffrey Steinman, Leah Fischman, The Jerome Robbins Foundation, The John Golden Fund, Lucille Lortel Foundation, Ann & Richard Passen, Joe Robertson, Jon & Nora Lee Sedmak, Muriel F. Siebert Foundation, The Still Point Fund, Marisa Tomei, Tony Randall Theatrical Fund, Frank Williams, Anonymous

$2,000 – $4,999
Steven & Sheila Aresty, Axe-Houghton Foundation, Dorothy Berwin, The Blanche & Irving Laurie Foundation, Vernaliz Co, Ed & Doris Cohen, Jeanne Donovan Fisher, Foundation for Contemporary Arts, Tracy Higgins & James Leitner, Sue & Jed Isaacs, John Isaacs, JMJ Family Fund,  Judi & Douglas Krupp, Leon Levy Foundation, Warren Mackey, The Magid Family Fund, Marge Magner, Stephen & Carolyn McCandless, Rona & Randolph M. Nelson Foundation, Bernadette & James Polsky, Howard Rubin & Mary J. Henry, Laurie Shahon & Kenneth Meister, Chris & Ann Stack, The Starry Night Fund, Elsa & William Sudhaus, Marlene Swartz & Jerry Engelbach, Jane Timken, TheaterMania, Lisa Van Curen, David & Kathy Winkler

DOT PROJECT

$1,000 – $1,999
Jan Albert & Dick Demenus, Margie Becker-Lewin & John Lewin, Andre Bishop/Lecomte du Nouy Foundation, , Eric Clough, Harvey & Joan Cohen, Sharon & Jon Corzine, Karen Dalzell & Brendan Sexton, Ellen David, Dramatists Guild Fund, Rob & Stephanie Erickson, Ford Foundation, Frederick Loewe Foundation, Stephen Golux, Laura & Scott Gewirtz, Richard Herbert, Michael & Hannalori Kaplan, Joan Kedziora, Kirkland & Ellis LLP Foundation, William Harrison Hill, Miyoung Lee & Neil Simpkins, John Morning, New York Community Trust, Madeline Noveck, Dan O’Connell, Bianca Maria Orlando & William McGinty, Joanne Jacobson, Joshua Polan, Linda Powell, Patrick Ravey, Cynthia Round, Judith O. Rubin, Ann Schaetzel & Richard Barber, Robin Silverstri, Mike & Janet Slosberg, Joanne & Daniel C. Smith, Carol S. Smokler, Sarah & Howard Solomon, Bonnie Stern, Steven Stern, Martin Tandler, Roy & Christine Thompson, United Talent Agency, Samuel & Lynn Waterston, Laura Wolfman, Anonymous (2)

$500 – $999
Susanna Aaron & Gary Ginsberg, Vincent Alfieri, Alexandra Alger, Alejandro & Claudia Baez, Andrea Benzacar & Barbara F. Hughes, John Bernstein & Diana Davenport, Roberta Balsam, Annie Chanler & Andrew Scheman, David & Carolyn Cohen, Blythe Danner, Epstein Family Charitable Trust, Andrew Farber, Rhoda & Stewart Farber, Melissa Fischman, Barbara & Jonathan File, Henry Finder & Kwame Anthony Appiah, Friars Foundation, Leah Gardiner Gilliam, Lori B. Garfinkel, Melissa James Gibson & Matt Frey, Edward Haber & Jamie Logan, Marc Happel, Todd Haimes, Cynthia Dembrow Junkin, Jeffrey Kaplan & Amanda Green, Christina Kirk, Bernard & Wendie Kroll, Meg Langan, Karen Lanci, Tamar Lusztig & Aaron Foster, Zach & Alissa Miller, Nan Molofsky, Mollie Nelson, Jocelyn Noveck, Thomas E. Pastore, Tracey & Philip Riese, Thomas Riesenberg, Sheila & David Rothman, Mark Rossier, Donn Russell, Nicole Serratore, Julie Stevens, Joshua Shapiro & Heller B. Berman, Robert Sinclair, South’s, Anonymous

$100 – $499
Ola Akinmowo, Faisal Al-Juburi, Melissa Annis, Barbara Aranalde, Daniel Aukin & Emily Jenkins, Corrina Bain, Jon Robin Baitz, Robert Bank, Lisa Barry, Henrie Jo Barth, Richard & Robin Camhi Baum, Betsy Berne, Rosemary Blake, Monty Blanchard & Leslie Tcheyan, Karen Bleier, Jo Bonney & Eric Bogosian, Angela Borreggine & David Cheung, Spiro Boukas DDS, Moira Brennan, Vince Bruns, Tom Bullard, Lisa Buseck, Oliver Butler, John & Laurie Camm, Terrill Caplan, Susan Carey, Nora Sorena Casey, Susan Caughman, Jessica Chollet, Enrico Ciotti, Laurie Cohen, Peggy & Walter Cohen, Tom Cole, Dalton Conley, Stephanie Connel, Kelly Copper & Pavol Liska, Kia Corthron, Harriet & Mel Corren, Harriet R. Dembrow, Paul De Sa, Bill DeSaussure, Irene Devlin-Weiss, Sharon & Jan DiPietro, The Cory & Bob Donnalley Charitable Foundation, Kerry Dorf, Kurt Deutsch, Joseph Ehrlich & Katie Rosman, Alan Eisenberg, Jesse Eisenberg, Judith Eschweiler, Paige Evans, Rhoda Farber, Irene Fayn, Penny Fearon, Carol Fishman, Marilyn Flowers, Laura Fontana, Tony & Jane Ford-Hutchinson, Kate & Andrew French, Jill Friedson, Jill Furman, Marni & Samuel Gaer, Peter Gaffney, Jill Garland & Andy Loose, Michael & Christine Garner, Martha Garvey, Kenneth Geist, Alvia Golden, Sam Gonzalez, Todd Gordon & Susan Feder, Donna Grant, Adam Greenfield, Jennie Greer & Simon Kendall, Michael Greif, Mark & Patricia Grobman, John Guare, David Handelman & Syd Sidner, John & Diane Haney, Marc Happel, Jane Harper, Arthur Hazan, Jake Heinrichs, Chris Henry, Peter Herdrich & Karen Trott, Keith Herron & Anna Pasquale, Jim Houghton & Joyce O’Conner, Nancy Hoving, Tina Howe, ICM, John Issendorf, Lou Jacob, James & Gale Jacobsohn, June Jaffee, Barbara Janowitz & Peter Entin, Fredrica Jarcho, Claudia and Rick Jensen, Lisa Joyce, Chris Kam, Portia Kamons, Lorelei & Milton Kaplan, Mark Kaplan, Joan Kedziora, Aaron Kernis, Kaori Kitao, Thomas Kriegsmann, Judy Kuhn, Helen Lang, Laura Leach, Julia Levy, John & Justine Leguizamo, David Lieberman, Virginia Louloudes, Michael Lubin, Christine Carter Lynch, Richard Lynn & Joseph Evall, N.J. Madan, Emily Madison & Joseph Sumberg, Lyndsay Magid, Rob Marcato, Leslie Marcus, Kip & Lorraine Marsh, Christopher Maring, Ben & Katherine Marinucci, Marlot Foundation, Beth Martin, Margaret Mastrianni, Richard Maxwell, Jim McCarthy, Melinda McLellan, Kenneth J. Miller, Chris Mills, Dorothy Mitchell & Stanton Green, Patrick Morgan, Robert Murphy, National Corporate Theatre Fund, Daniel Noveck, Susan Obrecht, Dan O’Connell, Bianca Maria Orlando & William McGinty, John Cedric Pedersen, Ben Pesner, The Pfizer Foundation, Anthony and Suzanne Pisani, Tanya Pollard & William Stenhouse, Kate Quafordt, Willie Reale & Jenny Gersten, Lynda Rodolitz, Janet Rosen, Todd Rosen, Lynne Marie Rosenberg, Sarah Ruhl, Laura Ann Russo, Robert Sandberg, Gladys Santiago, Alisa Schierman, Heidi Schreck & Kip Fagan, Roche Schulfer, Elizabeth Selzer, Scott & Ami Shank, Rachel Sheinkin, Marna and David Sherman, Laurence Shopmaker, Cookie Silverman, Rochelle Slovin & Edmund Leites, Lois Smith, Besch Solinger Productions, Inc., Mike Shapiro & Peggy Stafford Shapiro, Amanda Spooner, Williams Stenhouse and Tanya Pollard, Julie Stevens, Ian Strosfogel, Jordan Thaler, Theatre Communications Group, Lisa Timmel & David Markus, Eric Ting & Meiyin Wang, Angela & Carl Titolo, Abbie Van Nostrand, Nela Wagman & Steven Wein, Sturgis Warner, Anne Washburn, Brain Weaver, Claudia Weill, Mac Wellman, Frank Wood, Harold Wolpert & Rui Rita, Everett Zabriskie, Anonymous (15)

Donors
$1-$99
Ken Abel, Nancy Adelson, David Adjmi, Dan Aibel, Bruce Allardice, Morgan Allen, Lila Allen, Kyle Ancowitz, Michelle Badger, Beata & Steven Baker, Laurie Beckelman, Susan Bernfield, Brock Bivens, Katherine Boyd-Nungesser, Anna Bogyay, Deborah Brown, David Bruin, Alex Bury, Polly Carl, Marvin A. Carlson, Liz Carlson, Katherine Carter, Catherine Castellani, Mallory Caltett, Matthew Chamberlain, David Chavkin, Rachel Chavkin, Jim Chu, Ibby Cizmar, Alexandra Collier, Maddie Cook, Michael Yates Crowley, Grainne de Burca, Patricia Decker, Curzon Dobell, Yehuda Duenyas, Mary Eaton, J.J. El-Far, Linda Emond, Barrack Evans, Sue Feriziger & Jason Lampert, Huling Foster, Anna Frankel, Elizabeth Frankel, Robert Friese & Linda DeVogt, Mary Fulham, Elan Garonzik, Adam Garth, Jan Geniesse, Madeline George, Marianne Goodell, Bob Goodman, Lorraine Gordon, Dayna Graham, Karin Greene, Jeff Griffin, Alexandra Grobman, Regina Grobman, Mary Gunther, Caleb Hammons, Sara Harris, Carrie Hawks, Linda Hayduk, Peter Hermann, Sharmon Hilfinger, Thomas & Katharine Hill, Heidi J. Holder, Kristen Holfeuer, Kemi Ilesanmi, Elizabeth Irwin, Jamie & Dana Jabeck, Jillian Johnson, Abigail Katz, Michael Kearney, Madelyn Kent, Stephanie Kerley-Schwartz, Danielle ML King, Peter Kroll, Lisa Kron, Aneesha Kudtarkar, John Lanasa, Jessica Layman, Mary Leer, Dan LeFranc, Jamie Lehrer, James Leverett, Annie Levy, Jerry Lieblich, Ashley Lowe, Dayna Lucas, Nicholas Luckenbaugh, Mariah MacCarthy, Gail & Mel Mackler, Michael A. Mantell, Jennifer Marinelli, Tony Marzani, Barry Mastellone, Kenneth May, Edith Meeks, Belinda Mello, Daniel Menelly, Annabel Merseburg, Jeanne Miller, Melanie Milton, Robert Moulthrop, Tony Mulanix, New Worlds Theatre Project, Joyce Nissim, Kathleen O’Grady, Meret Oppenheim, Katie Palmer, Jiehae Park, Hannah Pell, Catharine A. Pfordresher, Steven Pile, Max Posner, Amber Reed, Evelyn Rich, Eva A. Rosa, Rhea Russo, Colleene Saenz, Patricia Saydah, Rosa Schneider, Marianne Scott, Jon Sellers, Ainka Shackleford, Elizabeth Sharp-Levine, Nandita Shenoy, Scott Shepard, Risa Shoup, Rachel Silverman, Lainie Simon, Dorothy Slater-Brown, Matt Slaybaugh & Acacia Duncan, Sonya Sobieski & Robert Davenport, Jonathon Spector & Molly Aronson-Geig, Ian Strasfogel, Katharine & Cai Steger, Deborah Stein, Briel Steinberg, Michelle Stern, Henry Sussman, Pier Carlo Talenti, Vasileia Terzaki, Shayla Titley, Zachary Tomlinson & Sarah Zapiler, Jane Weissman, Tracy Williams, Vibeke Windel, Dr. Ann Winton, Casey York, Jehan Young, Meredith Young, Judith Zaborowski Anonymous (9)

 Updated as of  October 2015